Безметалева кераміка. Протезування зубів безметалловой керамікою

Безметалова кераміка – один з нових і найбільш прогресивних напрямків в зубному протезуванні. Останнім часом в стоматології протезування зубів з використанням безметалловой кераміки використовується все частіше.

Безметалеві конструкції виробляються із спеціальної особливо міцної кераміки без додавання металевого каркаса, що надає остаточній конструкції необхідний естетичний вигляд.

Безметалева кераміка абсолютно нешкідлива для організму. Керамічні коронки виготовляються цілком відповідно до форми і кольору зубів пацієнта. На період виготовлення постійних конструкцій пацієнтові можуть поставити тимчасову коронку (тимчасовий протез), який приховає дефект, і пацієнт ніколи не буде відчувати труднощів у спілкуванні.

Безметалева кераміка зубний протез

Безметалева кераміка в зубному протезуванні використовується в якості керамічних вкладок і накладок (інлей, онлей), вінірів (керамічні накладки на передню частину зуба), зубних коронок і зубних протезів. В даний час, в стоматології, протезування з використанням безметалловой кераміки частіше застосовується при виготовленні незнімних протезів, проте, в деяких випадках безметалева кераміка може бути використана і в виготовленні знімних протезів (наприклад, коли знімні протези фіксуються за допомогою мікроімплантів).

Безметалова кераміка або металокераміка, що вибрати?

На відміну від металокерамічних коронок, де в якості основи використовується металевий ковпачок з подальшим облицюванням керамічною масою, в безметалевій кераміці як каркас використовується оксид алюмінію або цирконієва основа коронки, на який наноситься керамічна маса.

Ще однією перевагою безметалловой кераміки перед металокерамікою є її біоінертністю, тобто повна нешкідливість для організму і відсутність алергічних реакцій.

Переваги безметалевої кераміки

Головне достоїнство безметалловой кераміки – найвищі естетичні характеристики. Безметалова кераміка має таку ж ступінь заломлення світла, як і емаль здорового зуба, тому зубну коронку з безметалловой кераміки практично неможливо відрізнити від «живих» зубів навіть при дуже ретельному розгляді.

Зубні коронки і зубні протези з безметалової кераміки мають високу амортизаційну здатність (що знижує навантаження на пародонт і робить їх незамінними при протезуванні на імплантатах).

Безметалокерамічні зубні протези стійкі до зносу, не змінюють свій колір, ідеально прилягають до ясен (і, як наслідок, попереджають проникнення інфекції і розвитку карієсу).

До недавнього часу зубні коронки з безметалової кераміки встановлювалися тільки на передні зуби для вирішення естетичних завдань, проте, з появою нових ливарних технологій зубні коронки і зубні протези з використанням безметалевої кераміки з успіхом застосовуються і для протезування жувальних зубів.