Цирконієві коронки. Коронки на основі оксиду цирконію

Керамічні коронки на оксиді цирконію є найсучаснішим і успішним методом протезування зубів.

Цирконієві коронки вважаються найбільш прогресивною технологією сучасного протезування зубів на сьогоднішній день. Великим плюсом є відсутність металу - кераміка з оксиду цирконію його не містить, складається повністю з порцеляни. Цей матеріал набагато міцніше, ніж металокераміка. Коронки на основі оксиду цирконію мають ще одну важливу якість - ними можливо протезувати зуби без видалення нерва за рахунок невеликої товщини коронки. Це дозволяє мінімально обточувати зуб, тим самим запобігаючи можливим запальним ускладненням з боку пульпи зуба. Незначна вага безметалевих коронок істотно знижує навантаження на опорні зуби або імпланти.

Єдиний недолік цирконієвих коронок - відносно висока вартість, пов'язана з технологією виготовлення.

Каркас з оксиду цирконію для коронки виготовляється методом комп'ютерного фрезерування, що і пояснює точність виготовлення. Міцність каркаса з оксиду цирконію 600 MPa. Спочатку виготовляється каркас з оксиду цирконію (за кольором зуба), потім на цирконієвий каркас наноситься керамічна маса.

Оксид цирконію з якого складається безметалева кераміка є гіпоалергенним матеріалом, і в питанні біосумісності значно перевершує будь-які сплави, включаючи золото. Сприятливі клінічні результати підтверджені гістологічним дослідженням: після річного контакту з керамікою на основі оксиду цирконію в порожнині рота не виявлено ніяких патологічних змін. Єдиним протипоказанням до використання конструкцій на основі оксиду цирконію є виражений глибокий прикус і бруксизм.