Патологічна стираємість зубів - професійне лікування. Реставрація сточених зубів

Патологічна стираємість зубів – захворювання, що характеризується інтенсивним убутком твердих тканин в одному або в декількох зубах.

Останнім часом патологічна стертість зубів стає все більш поширеною проблемою. Даним захворюванням страждає вже близько 12% людей (найчастіше чоловіки) і це число поступово зростає.

Сточені зуби – це і неприємні відчуття (гіперчутливість), і неестетичний зовнішній вигляд. Також на місцях сточуваності виникає великий ризик розвитку карієсу.

Основні симптоми патологічної стіраємості зубів і можливі негативні наслідки захворювання:

  • Спотворення і руйнування поверхні зубів, в результаті чого утворюються гострі краї зубної емалі, які можуть травмувати язик, а також слизову оболонку щік і губ
  • Зміна висоти зубів (при подальшому розвитку захворювання), що веде до порушення прикусу і викривлення форми нижньої частини обличчя
  • Зміна положення скронево-нижньощелепного суглоба, яке може викликати різного роду травми щелепи
  • Підвищена чутливість зубів до різного роду температурнх, хімічних і механічних подразників (гаряча, холодна, кисла, солодка їжа і т.д.)

Лікування патологічної стертості зубів

Патологічна стираємість зубів досить легко діагностується при огляді у стоматолога.

Лікування патологічної стертості зубів - досить складний процес в силу різнорідного характеру причин, що викликають це захворювання.

Методика лікування в кожному випадку підбирається індивідуально в залежності від причин, стадії, характеру захворювання і особливостей організму пацієнта.

В першу чергу необхідно з'ясувати і по можливості усунути безпосередні причини, що викликають підвищену стираємість зубів.

Сучасна реставраційна стоматологія має безліч різноманітних методів відновлення сточених зубів при їх стираемости.

Найбільш економний і швидкий варіант при стертості зубів - це реставрація за допомогою композитних матеріалів. Останнє покоління композитних матеріалів в сукупності з високопрофесійними навичками - допоможуть відновити естетику переднього ряду зубів, а також закрити чутливі ділянки зубів, що утворилися через стертість.

Більш кращий варіант лікування при патологічній стертості - це протезування. Це більш довговічний спосіб вирішення проблеми.

З цією метою застосовуються метало-керамічні або металеві коронки, керамічні вкладки. Дана процедура показана також у разі наявності не тільки сильних пошкоджень в силу сточуваності але і при одночасному ураженні і руйнуванні зубних тканин.

Необхідно сказати декілька слів про догляд за зубами після проведеного лікування та реставрації. Чим відповідальніше і правильніше буде догляд - тим довше Вас будуть радувати бездоганні зуби і відсутність проблем з ними. Яким би не було професійне лікування - його результат треба берегти і не піддавати зуби після лікування сильним навантаженням, а також регулярно проводити процедури очищення і догляду. В цьому випадку - композитна реставрація надовго збереже гарний колір, а керамічні конструкції не будуть схильні до руйнувань згодом.
 

Фізіологічна стираємість зубів характеризується природністю процесу, відбувається у всіх людей протягом усього життя від постійного жування.

Фізіологічна стираємість зубів мало помітна і не заподіює ніяких незручностей. А ось патологічна стираємість зубів призводить до такого зносу зубів, що вони можуть стертися під самий корінь і бути висотою з рівень ясен (в особливо запущених випадках). Наслідок вкрай неприємний.

 

Паталогическая стираемость зубов лечение стираемости зубов. Реставрация сточеных стертых зубов