Пломбування зубів. Фотополімерні пломби

Пломба - це пластичний твердіючих матеріал, яким заповнюється дефект або порожнина в зубі, для того щоб відновити його анатомічну і функціональну цілісність.

Пломбування зубів найчастіше застосовується при лікуванні карієсу і в реставрації зубів.

Пломбування зубів в нашій стоматології проводиться з використанням сучасних матеріалів, які мають достатню міцність, щоб витримувати навантаження в процесі жування, і, крім того, за кольором і прозорістю не відрізняються від емалі природних зубів.

Керамічні зубні пломби

Зубні пломби з кераміки за своїми якостями близькі до натуральної емалі. Цей матеріал міцний, не стирається, не руйнує зуб, стійкий до високих і низьких температур. Особлива технологія пломбування зубів дозволяє точно підібрати колір пломби. Вартість пломб з кераміки досить недорога, а якість пломби з цього матеріалу досить висока.

Фотополімерні пломби

Най поширеніші в наш час, пломби - світлополімерні (фотополімерні) - найсучасніший вид пломб, який має пластичність, високу міцність і не змінює колір з часом. Головна перевага пломбування зубів фотополімерними пломбами полягає в тому, що вони тверднуть тільки під дією спеціальної ультрафіолетової лампи, що дозволяє стоматологу максимально точно підігнати форму пломби.

Фотополімер відрізняється особливою міцністю і широкою гамою відтінків. Ціна пломби з фотополімерного матеріалу доступна для всіх пацієнтів!

Склоіономерні пломби

Ще один вид пломб для зубів, на - пломби з склоіономерного цементу. Вони стійкі до механічного впливу, міцні і довговічні. Крім того, до складу таких пломб для зубів входить фтор, що сприяє активній профілактиці карієсу.

Вартість пломб з даного виду цементу є порівняно недорогою.

Тимчасова пломба

Часто при пломбуванні зубів з глибоким карієсом і рядом ускладнень, ставлять тимчасові пломби, які виготовляються зі штучного дентину, віноксолу, симпатію і спеціальних цементів.

Перераховані вище пломбувальні матеріали володіють пластичністю, нерозчинні у воді і ротовій рідини. Тип тимчасової пломби визначається лікарем, в залежності від індивідуальних показань до пломбування.